پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۳/۸
آغاز نصب نیروگاه خورشیدی در چاه‌های کشاورزی هفت شهرستان خراسان‌رضوی

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: نصب نیروگاه‌های خورشیدی برای چاههای کشاورزی تاکنون در هفت شهرستان استان پس از ابلاغ بخشنامه وزیر نیرو برای اجرای طرح «نهضت تولید محصول سبز با برق سبز» در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، دکتر علیرضا خدابنده افزود: چاههای کشاورزی شهرستان‌های بردسکن، خلیل‌آباد، چناران، خواف، تایباد، گناباد و مه‌ولات به نیروگاه خورشیدی مجهز می شوند.

وی بیان کرد: روز گذشته تعدادی از سرمایه‌گذاران و تسهیلات دهندگان به دعوت شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در محل این شرکت حضور یافتند و پس از بررسی نحوه تأمین مالی و ارایه تسهیلات به کشاورزان استان، همراه با تیم فنی دفتر بازار برق به شهرستانهایی که کشاورزان آن اعلام آمادگی نموده بودند؛ اعزام شدند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی ادامه داد: نخستین مقصد سرمایه گذاران چناران و دیدار با بزرگ مالکان دشت این شهرستان بود که تعداد ۱۸ کشاورز برای نصب نیروگاه خورشیدی اعلام آمادگی کردند، همه کشاورزان و خرده مالکان مه ولات نیز آمادگی خود را برای دریافت تسهیلات شرکت سرمایه گذار و احداث نیروگاه برای چاههای خود اعلام کردند.

وی اضافه کرد: خبرها از سایر شهرستانهای خراسان رضوی حاکی از رغبت کشاورزان به نصب نیروگاه خورشیدی برای چاه ‌ا است، به طوریکه تاکنون در تایباد هفت قرارداد در گناباد ۲۰ قرارداد و در خواف پنج قرارداد با کشاورزان برای نصب نیروگاه خورشیدی منعقد شده است.

خدابنده بیان کرد: در بردسکن هم ۸۰ درصد عملیات اجرایی نخستین نیروگاه خورشیدی مربوط به چاه کشاورزی کشور به پایان رسید و همزمان عملیات اجرایی نخستین نیروگاه سه مگاواتی خورشیدی تجمیعی کشاورزان کشور در خلیل آباد آغاز شد.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | تاریخ بروز رسانی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

هشت + چهارده =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image