پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶
آغاز هفته صرفه جویی مصرف برق در استان خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با اشاره به آغاز هفته صرفه جویی در مصرف برق، مشارکت همه مشترکین در مدیریت مصرف برق بویژه ساعات اوج بار با توجه به شرایط آب و هوایی امسال را در استان خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی، محسن ذبیحی گفت: امسال خشکسالی شدید و کاهش میزان بارندگی و شدت دمای هوا طی روزهای اخیر باعث افزایش مصرف برق شده است لذا همکاری مردم با طرحهای تشویقی اصلاح الگوی مصرف برق بویژه در ساعات اوج بار کمک شایانی به این صنعت برای تأمین برق مطمئن و پایدار مشترکین در تابستان خواهد کرد.

وی اظهار داشت: در همین راستا هفته اول تیرماه به عنوان هفته صرفه جویی در مصرف انرژی نامگذاری شده که امید است با همراهی و مشارکت مردم شاهد تداوم خدمات صنعت برق و برقراری مطلوب جریان انرژی در تمامی مناطق باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: شعار ویژه ای برای هر یک از روزهای هفته صرفه جویی در مصرف برق با توجه به مشارکت اقشار و گروه های مختلف از جمله اصحاب رسانه ، صاحبان صنایع و اصناف ، کشاورزان ، خانواده ها ، مسئولین و کارمندان ادارات و سازمان ها و… در نظر گرفته شده است.

ذبیحی برگزاری نشستهای آموزشی و تخصصی با هر یک از اقشار جامعه، انعقاد تفاهم نامه های همکاری، اطلاع رسانی و توزیع بسته های آموزشی، برگزاری مسابقات مشارکتی، تبلیغات میدانی و حضور باشکوه در نماز جمعه را از برنامه های هفته صرفه جویی در مصرف برق ذکر و بیان کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی به حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار مشترک در سطح استان خراسان رضوی (به جز مشترکین شرکت توزیع نیروی برق مشهد) خدمات ارایه می دهد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: الگوی مصرف برق در تابستان ماهانه ۳۰۰ کیلووات ساعت است که در این راستا بازه زمانی مدیریت مصرف برق در ساعات اوج بار در روز به مدت ۱۱ ساعت از حدود ۱۰ صبح تا ۱۶ بعد از ظهر و از ساعت ۱۷ تا ۲۲ شب است.

وی همکاری ادارات و نهادهای دولتی برای کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و کاهش ۶۰ درصدی در ساعات غیر اداری و همچنین همکاری صاحبان واحدهای تجاری در مدیریت مصرف برق را مورد تاکید قرار داد.

مهندس ذبیحی گفت: مشترکین کشاورزی، خانگی و صنعتی بیشترین مصرف برق در سطح استان خراسان رضوی را دارند به گونه ای که حدود ۵۲ درصد از مصرف برق در سطح مشترکین توزیع برق استان به کشاورزی، ۲۴ درصد به مصارف خانگی و حدود ۱۳ درصد به بخش صنعتی اختصاص یافته است

وی بیان کرد: در صورتی که مشترکین مصارف عمده برق خود را به ساعات غیراوج بار منتقل کنند، وسایل سرمایشی را به صورت مدیریت شده استفاده کرده و وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج بار بکار نگیرند، علاوه بر اینکه می توانند مشمول طرح پاداش ۲۰ برابری صرفه جویی در مصرف برق بشوند و از صدور قبض های با تعرفه مضاعف ناشی از مصرف بالای الگو جلوگیری کنند، به طور قطع مشارکت موثری در تأمین برق بخشهای تولیدی و کشاورزی استان خواهند داشت.

مدیر عامل توزیع برق خراسان رضوی گفت: مشترکین برق می توانند با رعایت چند نکته مهم ضمن کمک به صنعت برق در تأمین انرژی لازم، صرفه جویی خوبی در هزینه های برق مصرفی خانوار نیز داشته باشند، در این راستا استفاده از دور کند کولرهای آبی و نصب سایبان، تنظیم دمای آسایش کولر گازی بر روی ۲۴ درجه ، استفاده از لامپ های کم مصرف و LED استاندارد، عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف از قبیل ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی و… در ساعات اوج بار و توجه به برچسب انرژی در هنگام خرید لوازم برقی به عنوان مهمترین راهکارهای مدیریت مصرف برق مطرح است.

ذبیحی همچنین با اشاره به طرحهای مدیریت بار در بخشهای کشاورزی و صنعتی همکاری این دو بخش را بسیار مهم و ضروری توصیف و اظهار امیدواری کرد که با توجه به طرحهای تشویقی خوبی که برای مدیریت مصرف برق تعریف شده است، شاهد همکاری مناسبی در سال جاری نیز باشیم.


اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۱ تیر ۱۴۰۲ | تاریخ بروز رسانی: ۱ تیر ۱۴۰۲ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

13 − هفت =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image