پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳۱
بازدید مدیر کل دفتر هوشمندسازی توانیر از طرح ساماندهی شبکه توزیع سیدآباد

مدیر کل دفتر هوشمندسازی و فناوریهای نوین توانیر به همراه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی و معاونین آن از روند اجرایی طرح ساماندهی و هوشمندسازی شبکه توزیع و انشعابات برق سیدآباد از توابع شهرستان چناران بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، هادی مدقق در حاشیه این بازدید از مطلوب ارزیابی کردن روند اجرایی طرح مزبور در سیدآباد گفت: ظرفیتی که از محل هوشمندسازی و ساماندهی انشعابات برق در صرفه جویی تولید نیروگاهی ایجاد می شود، مورد توجه است.

وی بیان کرد: در خصوص اجرای طرح هوشمندسازی باید روشهایی اتخاذ گردد که بتوان با بهره گیری از منابع مالی کمتر ظرفیت بیشتری برای تسریع و گسترش این طرح در طول انشعابات برق بوجود آورد.

مدیر کل دفتر هوشمندسازی و فناوریهای نوین توانیر اولویت این نهاد را قبل از مشترکین دیماندی، کنتورهای مرجع دانست و گفت: خوشبختانه اخیر دستورالعمل اجرایی آن نیز مصوب و ابلاغ شده است و اولویت هوشمندسازی با کنتورهای مرجع خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی نیز در این باره گفت: از آنجا که یک سوم برق های غیرمجاز شهرستان چناران و یک سوم دستگاه های غیرمجاز استخراج رمزارز مکشوفه استان مربوط به شهر سیدآباد بوده، از این طرح شهر مزبور به عنوان مجری طرح ساماندهی و هوشمندسازی شبکه توزیع و انشعابات برق در استان در نظر گرفته شد.

محسن ذبیحی افزود: تعداد کل مشترکین شهر سیدآباد یکهزار و ۸۳۳ مشترک بوده که ۴.۹ درصد از کل شهرستان را شامل می شود، همچنین طول شبکه فشار ضعیف این شهر ۱۷ کیلومتر و تعداد پستهای توزیع عمومی آن ۱۴ دستگاه است.

وی بیان کرد: اجرای طرح ساماندهی و هوشمندسازی شبکه توزیع و انشعابات برق سیدآباد در دو مرحله پیش بینی شده که برآورد تابلوهای چندکنتوره مورد نیاز آن ۶۲۰ دستگاه و برآورد کلی هزینه آن ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

وی خاطر نشان کرد: شروع عملیات اجرایی طرح ساماندهی و هوشمندسازی شبکه توزیع و انشعابات برق سیدآباد دیماه سال ۱۴۰۰ بوده که در مرحله نخست از اجرای آن نصب ۲۲۰ تابلو و ۵۲۰ مورد اصلاح لوازم اندازه گیری انجام شده است.

ذبیحی با اشاره به آغاز اجرای مرحله دوم این طرح از ۱۲ مرداد ماه امسال گفت: تاکنون پیشرفت اجرایی کل طرح به ۶۵ درصد رسیده و طی آن نصب ۲۱۵ تابلو و ۵۶۰ مورد اصلاح لوازم اندازه گیری انجام شده است.

وی بیان کرد: با اتمام اجرای طرح ساماندهی و هوشمندسازی شبکه توزیع و انشعابات برق سیدآباد مجموع پیک بار پستهای توزیع عمومی ۲۳.۵ درصد کاهش و انرژی متوسط خروجی پستهای توزیع در دوره قرائت ۲۴.۸۵ درصد کاهش می یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: در مرحله دوم از اجرای طرح ساماندهی و هوشمندسازی شبکه توزیع و انشعابات برق سیدآباد روزانه ۱۲۵ نفر- روز فعالیت داشته اند، در این طرح ۳۱ گروه اجرایی دو نفره به همراه هشت بالابر از شهرستانهای گلبهار، قوچان، سبزوار، نیشابور، خوشاب، زبرخان، تربت حیدریه و باخرز حضور یافته اند.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ | تاریخ بروز رسانی: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

5 × 5 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image