پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز پنج شنبه ۱۴۰۳/۳/۳۱
تفاهم‌نامه هوشمندسازی شبکه برق خراسان رضوی منعقد شد

معاون فروش و خدمات شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: تفاهم‌نامه هوشمندسازی شبکه برق استان در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و سیاستهای‎ دولت سیزدهم مبنی بر توسعه ظرفیتها‎ و ایجاد هم‌افزایی با یکی از شرکتهای دانش‌بنیان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی، مهدی دهقان در مراسم امضای این تفاهم نامه افزود: امضای تفاهم نامه هوشمندسازی شبکه‌های برق با رویکرد افزایش تاب آوری و کاهش ناترازی برق در بازه پیک مصرف بین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری (دبیر ستاد توسعه انرژی) و مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی و مدیر عامل شرکت دانش بنیان «بهپویان امین منتظر» در مشهد امضا شد.

وی اظهار کرد: از اهداف انعقاد این تفاهم نامه می توان به پیاده سازی سیستم هوشمند مدیریت مصرف و بهینه سازی چاه های کشاورزی با استفاده از مدلسازی ریاضی و هوش مصنوعی و بهبود یا تغییر تجهیزات الکتریکی و مکانیکی نصب شده به منظور افزایش راندمان چاه ها و کاهش مصرف انرژی اشاره کرد.

معاون فروش و خدمات شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی کمک به مدیریت بهینه مدیریت ناترازی برق در کشور، صرفه جویی انرژی و کاهش مصرف برق، حداکثر سازی مشارکت کشاورزان در زمینه مدیریت بار و مصرف برق و ارتقای جایگاه علمی کشور در حوزه هوش مصنوعی بویژه در کاربردهای صنعتی را از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه برشمرد.

وی گفت: پیرو مطالبه و تکلیفی که استانداری برای بهینه سازی مصرف چاه های کشاورزی تعیین کرده است، شرکت توزیع برق خراسان رضوی با خانه هم افزایی استان نیز قراردادی را منعقد کرده و کار را به نتیجه رسانده است.

دهقان ادامه داد: مقرر شده است با استفاده از ظرفیت معاونت علمی ریاست جمهوری و ستاد انرژی، روی چند چاه کشاورزی مستقر در یکی از شهرهای استان به صورت نمونه اقدامات بهینه سازی مصرف انرژی انجام گیرد، با این اقدام می توان به جای مدیریت بار، از طریق بهینه سازی میزان مصرف برق چاه‌های کشاورزی را کاهش داد.

.«محسن ذبیحی» مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه، استفاده از پشت بام خانه های سه طبقه به بالا و دارای آسانسور را برای نصب نیروگاه های انرژیهای تجدیدپذیر و خورشیدی ضروری دانست.

مدیر عامل شرکت رهپویان منتظر نیز درباره انعقاد این تفاهم نامه گفت: در حوزه شبکه برق، نرم افزار هوشمندی ایجاد کردیم که به صورت ساعتی مصرف بار ذینفعان را پیش بینی می کند و دقت آن به حدود ۹۸ درصد می رسد.

مرتضی تقوایی حسین زاده افزود: این پلتفرم هوشمند بر اساس پیش بینی خود، نقطه بهینه ای را پیدا کرده تا بتواند رضایت بیشتری برای ذینفغان فراهم کند.

شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی یک میلیون و ۴۲۱ هزار و ۷۷۳ مشترک دارد که از این تعداد یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۵۰۵ مورد مشترک خانگی هستند.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۴۰۲ | تاریخ بروز رسانی: ۱۸ دی ۱۴۰۲ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

شانزده − 16 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image