پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز دوشنبه ۱۴۰۳/۴/۱۸
تمهیدات لازم برای پایداری شبکه برق خراسان رضوی در انتخابات اندیشیده شد

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: تمهیدات لازم برای استمرار و پایداری شبکه برق در زمان برگزاری چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری با توجه به روزهای اوج بار و همچنین احتمال الکترونیکی بودن فرآیند رأی گیری در مدیریت‌های مختلف شهرستان‌های زیرپوشش این شرکت اندیشیده شده است.

به گزارش روابط عمومی، احمد اسدی افزود: در این راستا مراکز و شعب اخذ رای در شهرستان‌ها شناسایی شده و بررسی دقیق شبکه‌ها و پست‌های توزیع برق، کنترل فیوزها با در نظر گرفتن افزایش قابل ملاحظه (بار) در شبکه‌ها و پستهای تغذیه کننده برق ستادهای مرکزی انتخابات در شهرستانها واقع در فرمانداریها، بخشداری‌ها و سایر مراکز مهمی که از فرمانداری ها استعلام می‌شود، انجام گرفته است.

وی بیان کرد: همچنین از فرمانداری هر شهرستان خواسته شده است که وضعیت سیم کشی‌های داخلی و کنترل فیوزهای این مراکز با توجه به گرمای هوا و احتمال افزایش مصرف برق ناشی از استفاده از لوازم سرمایشی را بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاح کنند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: با توجه به اهمیت برقراری ارتباطات مخابراتی در برگزاری فرآیند انتخابات، استمرار و پایداری برق مراکز مخابراتی و آنتن‌های ایرانسل و همراه اول کنترل و پیش بینی های لازم انجام شده و کنترل استمرار برق در ادارات ثبت احوال شهرستان‌ها مدنظر قرار گرفته است.

اسدی ادامه داد: عدم اعمال خاموشی خواسته به منظور انجام فعالیتهای با برنامه روی شبکه توزیع برق هر شهرستان در زمان برگزاری انتخابات و آمادگی برای رفع سریع خاموشی‌های بی برنامه احتمالی در شهرها و روستاها، سازماندهی خودروهای سبک و سنگین، گروههای عملیاتی و گروه های آماده در شعبات انتخابات در هر شهرستان به منظور انجام واکنش سریع در رفع حوادث پیش بینی نشده و انجام سریع مانورهای تأمین برق برابر با سناریوهای از پیش تعیین شده در زمان برگزاری انتخابات از جمله موارد برنامه‌ریزی شده برای پایداری شبکه برق در خراسان رضوی بوده است.

وی اظهار کرد: با فرمانداری هر شهرستان مکاتبه لازم انجام گرفته است تا پیش بینی استقرار مولدهای اضطراری برق در ستادهای اصلی و فرعی انتخابات را داشته باشند و تمهیدات لازم را برای استقرار مولد برق اضطراری در ستادهای مرکزی انتخابات در شهرستان از یک روز قبل از شروع انتخابات و حفظ آن تا ۴۸ ساعت بعد از برگزاری این همپرسی بیاندیشند و نتیجه اقدامات استقرار مولد اضطراری را به گروه مدیریت بحران گزارش دهند.

وی اضافه کرد: در صورت عدم وجود مولد اضطراری مناسب در مدیریت برق هر شهرستان، تاکید شده است که بلافاصله مراتب به صورت مکتوب به رئیس شورای تأمین شهرستان برای تهیه و در اختیار قرار دادن مولد اضطراری مناسب از سایر سازمانها منعکس شود و پیگیری لازم تا حصول نتیجه انجام گیرد.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: با توجه به قرار داشتن انتخابات در ایام اوج مصرف برق پیش بینی وقوع شرایط بحرانی احتمالی قطع برق و برنامه ریزی و تهیه و تمرین سناریوی تأمین برق در مراکز حساس و مهم هر شهرستان بویژه فرمانداری و ستادهای مرکزی برگزاری انتخابات انجام گرفته است.

اسدی، کنترل استمرار تأمین برق در زمان برگزاری برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی و همچنین زمان پخش مناظره ها و اعلام نتایج انتخابات، رعایت الزامات و مقررات ایمنی در انجام کارها بویژه در ایام انتخابات توسط کارکنان مدیریتهای برق شهرستانها، برنامه ریزی برای اجرای حداکثری برنامه‌های مدیریت مصرف در این ایام به منظور حفظ پایداری شبکه و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی ناشی از افزایش بار شبکه نظیر عملکرد رله های فرکانسی فیدرهای سریع القطع را از دیگر تمهیدات اندیشیده شده برای پایداری شبکه برق خراسان رضوی در زمان انتخابات برشمرد.

وی گفت: با توجه به حساسیت شرایط فعلی و لزوم کنترل و راهبری شبکه توزیع برق در روزهای برگزاری انتخابات که مصادف با اوج مصرف برق است، مدیران برق، مسئولان واحدهای بهره برداری، اتفاقات – عملیات و شعبات ملزم هستند ضمن حضور مستمر از ۴۸ ساعت قبل تا ۴۸ ساعت پس از روز انتخابات در شهرستان مربوطه  از قبول مسئولیت به عنوان عوامل اجرایی انتخابات نیز حتی الامکان اجتناب کنند.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۶ تیر ۱۴۰۳ | تاریخ بروز رسانی: ۶ تیر ۱۴۰۳ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

2 × دو =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image