پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳۱
توقف محدودیتهای مصرف برق در خراسان رضوی به وضعیت جوی بستگی دارد

قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: توقف اعمال محدودیتها در مصرف برق از سوی صاحبان صنایع و بخش کشاورزی استان به شرایط آب و هوایی بستگی دارد و ممکن است تا پایان سال ادامه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، علیرضا خدابنده افزود: در صورتی که سوخت نیروگاه ها تامین شود، محدودیتها در مصرف برق صاحبان صنایع و کشاورزی استان خراسان رضوی از بین خواهد رفت.

وی با قدردانی از همکاری صاحبان صنایع و بخش کشاورزی در اعمال محدودیتهای مصرف برق در سال جاری گفت: محدودیتها در تامین گاز برای نیروگاه ها، اعمال محدودیت در مصرف برق برای صنعت و کشاورزی استان را به دنبال داشته است، در این راستا از ۱۵ آذرماه امسال تاکنون صاحبان صنایع روزانه ۳۰ درصد و بخش کشاورزی روزانه ۳۰ تا ۵۰ درصد مصرف برق خود را در استان کاهش داده اند.

قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: تغییر سوخت نیروگاه ها (از گاز به گازوئیل) در سال جاری با توجه به بارندگی و شرایط جاده ها موضوع پیچیده ای بوده است که خوشبختانه با همکاری صنعتگران و کشاورزان زمستان امسال را بدون خاموشی با قطعی برق برای بخش خانگی پشت سر گذاشته ایم و به احتمال زیاد همکاری صاحبان صنایع و کشاورزان را تا انتهای سال نیاز داشته باشیم.

خدابنده اظهار داشت: در خصوص مشترکان خانگی و تجاری نیز اقدامات ترویج مدیریت مصرف از طریق جذب تعدادی از مروجین و اقدامات فرهنگی در شهرستانهای استان پیگیری شد تا مشترکان پرمصرف برق به سمت بهینه مصرف کردن حرکت کنند.

وی ادامه داد: در این راستا تعداد مشترکان پرمصرف برق در استان خراسان رضوی از ۲۰ به پنج درصد کاهش یافته است.

قائم مقام مدیر عامل شرکت توزیع برق خراسان رضوی بیان کرد: محدوده فعالیت این شرکت کل شهرستانهای استان به جز مشهد و طرقبه شاندیز را در برمی گیرد که شامل ۳۱ شهرستان با ۲۹ مدیریت برق و دو اداره مستقل است.

به گفته وی، شرکت توزیع برق خراسان رضوی با برخورداری از ۴۴ هزار کیلومتر شبکه طولانی ترین شبکه برق را در کل کشور دارد و از نظر وسعت و پراکندگی سومین شرکت کشور است، لذا کنترل این شبکه که عمدتا هوایی انجام می گیرد، کار دشواری است.

خدابنده اضافه کرد: امسال یکهزار و ۳۰۰ نقطه فعال اتوماسیونی به منظور کنترل از راه دور شبکه توزیع برق استان خراسان رضوی و خدمت رسانی بهتر به مردم در زمان بروز حوادث و جلوگیری از وقفه در تامین برق در کمترین زمان ممکن با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیارد ریال ایجاد شد.

وی گفت: همچنین امسال به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و پایداری آن و تداوم برق رسانی به مشترکین به تعداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک، نصب تجهیزات و احداث شبکه های جدید با اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال در این شرکت انجام شد.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | تاریخ بروز رسانی: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

13 + 8 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image