پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳
خسارات ۵۰ میلیارد ریالی سیل به شبکه برق سرخس

مدیر برق سرخس گفت: جاری شدن سیل و بارندگیهای شدید در این شهرستان طی هفته گذشته به شبکه های توزیع برق در روستاها و نقاط پراکنده این شهرستان خساراتی وارد کرد که حدود ۵۰ میلیارد ریال برآورد می شود.

به گزارش روابط عمومی، حجت پارسا دوست افزود: همچنین در نتیجه بارش باران شدید، سیلاب شهر مشهد و دامنه های هزار مسجد به حجم ۶۰ میلیون متر مکعب به سرخس وارد شد.

وی بیان کرد: عمده خسارات ناشی از سیل به شبکه برق این شهرستان ناشی از سقوط شبکه های فشارمتوسط و فشارضعیف بر اثر طغیان رودخانه ها و همچنین حجم زیاد روان آب ها و اصابت صاعقه به شبکه ها بوده است.

به گفته وی تاکنون اکثر موارد خسارات وارده به شبکه برق با تلاش جهادی و شبانه روزی گروههای عملیاتی مدیریت برق سرخس رفع شده است و هم اکنون همه مشترکین شهرستان برقدار هستند.

مدیر برق سرخس ادامه داد: شبکه برق تغذیه کننده پاسگاه های مرزی این شهرستان که به علت وقوع سیلاب آسیب دیده بود در روز جمعه گذشته (۲۸ اردیبهشت ماه) اصلاح شد.

وی اظهار کرد: کارکنان حوزه عملیاتی این شهرستان که از ساعات ابتدایی روز جمعه با وجود مسافت ۱۰۰ کیلومتری تا محل آسیب دیده و همچنین بسته شدن راههای ارتباطی این شهرستان مشغول فعالیت بودند، اقدام به اصلاح شبکه های آسیب دیده کردند.

مدیر برق سرخس گفت: با توجه به خسارات ناشی از سیل بر شبکه برق این شهرستان، فرماندار سرخس پیگیری های لازم را به لحاظ تامین خودرو و تجهیزات مناسب برای نیروهای عملیاتی مدیریت برق به منظور عبور از سیلاب و راههای تخریب شده از شرکت بهره برداری نفت انجام داد، نیروهای هنگ مرزی سرخس نیز همکاری خوبی با نیروهای عملیاتی مدیریت برق این شهرستان داشتند.

پارسادوست اظهار کرد: طی مسیر توسط نیروهای عملیاتی مدیریت برق سرخس و نصب ۲ پایه فشار متوسط چوبی که بر اثر سیل خسارت دیده بود، بیش از ۱۲ ساعت به طول انجامید و در شرایط بسیار سخت انجام شد.

شایان ذکر است: مدیر برق سرخس نیز در روز جاری گروه های تعمیراتی را در این مسیر همراهی کرد

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | تاریخ بروز رسانی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

14 − پنج =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image