پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۲
رتبه چهارم شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی در برخورداری از سامانه های خورشیدی در کشور

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: هم اینک خراسان رضوی با برخورداری از ۷۲۷ سامانه خورشیدی رتبه چهارم کشور را دارد که از این تعداد ۴۲۵ سامانه با ظرفیت هر یک پنج کیلووات متعلق به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، مهندس مهدی مرزبانی افزود: نصب سامانه خورشیدی افزون بر تولید برق و کمک به تأمین برق پایدار در شبکه،مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز اشتغالزایی به همراه داشته است. به نحوی که وزارت نیرو برق تولیدی این سامانه ها را با قیمت مناسب از مشترک خریداری می کند.

وی بیان کرد: امسال با اصلاح تعرفه های خرید تضمینی برق از سامانه خورشیدی، نرخ خرید نسبت به سال قبل ۴۰ درصد افزایش یافته و هم اینک هر کیلووات ساعت برق تولیدی سامانه های خورشیدی(تا ظرفیت ۲۰ کیلووات) به قیمت ۱۴۵۶ تومان از دارندگان سامانه های خورشیدی خریداری می شود.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: با در نظر گرفتن نرخ فعلی خرید تضمینی برق سامانه های خورشیدی، در ابتدای شروع کار درآمد هر فرد بین ۱۸ میلیون تا ۲۵ میلیون تومان است، البته نرخ خرید تضمینی برق همراه با تغییرات نرخ رسمی ارز و نرخ تورم تغییر می یابد تا حاشیه درآمدی مشترکین همیشه حفظ شود.

مرزبانی اضافه کرد: افزون بر این شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی بر مراحل نصب سامانه خورشیدی مشترکین نظارت کامل دارد تا اجرای سامانه ها خارج از استاندارد نباشد. همچنین به منظور بهره وری مناسب از این سامانه ها، هر چهار ماه یکبار از تمام سامانه های خورشیدی منصوبه در محدوده عملیاتی این شرکت بازدید به عمل می آید تا در صورت بروز هر گونه مشکل، مراتب سریعا به مشترک جهت اصلاح اعلام شود.

وی هزینه اجرای یک سامانه خورشیدی پنج کیلوواتی بسته به نوع تجهیزات آن را بین ۸۵۰ میلیون تا یک میلیارد ریال ذکر نمود و بیان کرد: خوشبختانه در سالهای اخیر تولیدات داخلی مربوط به سامانه های خورشیدی به سطح کیفی مناسبی رسیده و قابل رقابت با تولیدات خوب خارجی است.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از جمله شرایط احداث سامانه خورشیدی برای مشترکین را وجود ۱۰ مترمربع فضای بدون سایه اندازی برای احداث هر کیلووات سامانه خورشیدی و وجود انشعاب برق با حداقل نصف ظرفیت درخواستی مشترک برای احداث سامانه پنج کیلوواتی برشمرد و گفت: باید حداقل یک انشعاب (کنتور برق) ۱۵ آمپر تکفاز متعلق به ملک مشترک و حداقل ۵۰ مترمربع برای احداث یک سامانه خورشیدی پنج کیلوواتی وجود داشته باشد

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۴۰۰ | تاریخ بروز رسانی: ۲۷ آذر ۱۴۰۰ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

چهار + 17 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image