پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۳/۸
رزمایش قطع برق و کنترل آماده بکاری مولدین مشترکین در خراسان رضوی برگزار شد

همزمان با هشتم آبانماه، روز پدافند غیرعامل، رزمایش “قطع برق و کنترل آماده بکاری مولدین برق مشترکین” همزمان با سراسر کشور با حضور سید هادی طباطبایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی در محل شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در این رزمایش که با رمز “یا علی ابن موسی الرضا” در سراسر کشور برگزار شد، گفت: هم اینک ۲۱۱ نقطه حساس و حیاتی در منطقه زیر پوشش این شرکت در استان مجهز به مولدهای اضطراری برق با عملکرد مطلوب است که تاکنون در مانورهای داخلی این نهاد شرکت کرده اند.

مهندس محسن ذبیحی با بیان اینکه ۳۱ شهرستان در خراسان رضوی وجود دارد، افزود: سه مرکز دارای مولد اضطراری برق در استان از سوی توانیر برای شرکت در مانور امروز انتخاب شدند که از این تعداد دو مرکز عملکرد خوبی داشتند.

وی اظهار داشت: افزون بر این ۶۲ مرکز حساس و مهم داخلی دیگر به انتخاب شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در مانور امروز شرکت کردند اما مراقبتهای لازم از آنها انجام گرفت که اگر فاقد مولد اضطراری برق بودند یا مولدشان وارد مدار نشد، به سرعت برق آنها وصل شود تا اختلالی در عملکردشان بوجود نیاید.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: از آبانماه سال گذشته تاکنون دو مرحله از مانور “قطع برق و کنترل آماده بکاری مولدین برق مشترکین” در استان توسط این شرکت برگزار شده که ۲۷۳ مرکز حساس دارای مولد اضطراری در این مانورها شرکت کردند، از این تعداد ۵۶ مرکز عملکرد ناکافی و ۲۱۱ مرکز عملکرد مطلوب داشتند، ۶ مرکز نیز فاقد مولد اضطراری برق بودند.

مهندس ذبیحی افزود: براساس بررسی های انجام گرفته باید تعداد مراکز حساس و مهم دارای مولد اضطراری برق در منطقه زیر پوشش شرکت توزیع برق خراسان رضوی به ۹۰۰ مرکز افزایش یابد.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی نیز در این رزمایش لزوم نصب دیزل ژنراتورها در همه مراکز حساس و حیاتی استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این راستا تجهیز بیمارستانها به مولدین اضطراری برق در اولویت قرار گرفته که استاندار نیز بر این مهم تاکید زیادی داشته اند.

هاشم جنگی با اشاره به اینکه ۹۹ درصد زندگی روزمره کنونی مردم به برق وابسته است، افزود: مشکلات خراسان رضوی در حوزه زیرساختها باید شناسایی و حل شود که در این راستا رویکرد برنامه های پدافند غیرعامل نیز تغییر کرده است.

وی بیان کرد: بزودی شورای پدافند غیرعامل خراسان رضوی برگزار می شود که در آن نسبت به برداشتن گامهای موثر برای توسعه زیرساختها بویژه در موضوعات پدافندغیرعامل برنامه ریزی و تصمیم گیری خواهد شد. 

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۸ آبان ۱۴۰۱ | تاریخ بروز رسانی: ۸ آبان ۱۴۰۱ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

14 + 14 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image