پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز شنبه ۱۴۰۳/۲/۱
سامانه “ایران سابات” در ارتباط با نیروگاه‌های خورشیدی رونمایی شد

با ابتکار شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی سامانه “ایران سابات” برای فرآیندمحور کردن بازدیدهای دوره‌ای از سامانه‌های خورشیدی مشترکان با حضور مجازی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر رونمایی شد.
به‌گزارش شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی ، مهندس مهدی مرزبانی مدیر دفتر بازار برق با اعلام این خبر گفت :  “محمد ساتکین” معاون وزیر نیرو در مراسم رونمایی از این سامانه و در پیامی ویدئویی با تشکر از توجه شرکت‌ها به توسعه نیروگاه‌های خورشیدی انشعابی، پراکنده بودن و تولید برق در محل مصرف را از مشخصه‌های بارز این نوع از نیروگاه‌ها عنوان کرد و افزود: این ویژگی علاوه بر کمک به کاهش تلفات می‌تواند منجر به فعالیت مجموعه‌های زیادی در این حوزه شود.
رئیس سازمان ساتبا با اشاره به عملکرد و مدیریت خوب شرکت‌های توزیع نیروی برق در این رابطه، از توجه ویژه سازمان ساتبا به این نیروگاه‌ها یاد کرد و افزود: به همین دلیل بالاترین تعرفه خرید برق با نرخ پایه ۱۰۴۰ ریال به ازای هر کیلووات‌ساعت به آنها تعلق گرفته است و امیدواریم در آینده بتوانیم آن را افزایش دهیم.
وی سرعت بخشیدن به فرآیند احداث نیروگاه‌های انشعابی از طریق تعامل و همکاری مناسب ساتبا با شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور را یکی از سیاست‌های توسعه‌ای این سازمان برای توسعه این نیروگاه‌ها دانست و افزود: شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی به‌عنوان یکی از پیشگامان توسعه نیروگاه‌های انشعابی کوچک توانسته با طراحی و اجرای سامانه “سابات” این فرآیند را بهبود بخشد.
رئیس سازمان ساتبا خاطرنشان کرد: فرآیند محورکردن بازدیدهای دوره‌ای، امکان بررسی عملکرد ناظران شرکت‌های توزیع در انجام بازدیدهای دوره‌ای و پایش وضعیت آنها و حذف گردش کارهای فیزیکی و همچنین پیگیری مشکلات و معایب سامانه‌های خورشیدی به صورت برخط از مزایای عمده استفاده از سامانه “ایران سابات” است که توانسته نقصان‌های موجود را به خوبی حل کند.
وی ضمن اظهار امیدواری از سپری‌شدن موفقیت‌آمیز دوره تست و آزمایش این سامانه، تصریح کرد: ان‌شاءالله در آینده کلیه شرکت‌های توزیع نیروی برق در سراسر کشور بتوانند پس از دریافت پاسخ مناسب، از این سامانه استفاده کنند.
معاون وزیر نیرو در پایان افزود: امیدواریم روند رو به رشد نیروگاه‌های انشعابی سقفی و کلیه شکل‌های مختلف نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور به جایگاه اصلی خود برسد و با پتانسیل بزرگی که در کشور است از این نعمت لایزال الهی به بهترین نحو استفاده کنیم.
مهندس رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر نیز در ارتباطی تصویری ، ضمن تقدیر از ابتکار شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی که برای اولین بار در سطح شرکتهای توزیع انجام شده ، استان خراسان رضوی را به جهت پتانسیل های خورشیدی و بادی ، دارای ظرفیت مناسبی دانست و عملکرد این شرکت در بحث توسعه نیروگاه های مقیاس کوچک را مناسب دانست .
این گزارش می‌افزاید : آیین رونمایی از سامانه “ایران سابات” به آدرس http://iransabat.ir/ با حضور مجازی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق و سخنگوی صنعت برق در کمیته راهبری شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی انجام شد.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ | تاریخ بروز رسانی: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

سیزده + 11 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image