پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳۱
سهم ۴۰ مگاواتی خراسان رضوی در کاهش روزانه مصرف برق زمستان

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: سهم این شرکت برای کاهش مصرف برق در زمستان سال ۱۴۰۱ روزانه ۴۰ مگاوات است که در چهار بخش صنعتی، اداری، روشنایی معابر و خانگی – تجاری پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، حسینعلی دیندار افزود: حداکثر مصرف برق مشترکین این شرکت در استان روزانه حدود یکهزار مگاوات است که براساس برنامه ریزی انجام گرفته، باید برای مدیریت انرژی در زمستان ۱۵ مگاوات در بخش صنعت، ۱۵ مگاوات در بخش روشنایی معابر و ۶ مگاوات در بخش دستگاه های اجرایی و ادارات و چهار مگاوات در بخش مشترکین خانگی پرمصرف و مشترکین تجاری به صورت روزانه در مصرف برق صرفه جویی شود.

وی بیان کرد: با توجه به کاهش دما و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، محدودیتهایی در تامین گاز نیروگاه ها بوجود می آید که نیاز است که صرفه جویی در مصرف برق در بخشهای مختلف انجام گیرد که در این راستا بخشنامه ای از سوی شرکت محترم توانیر به تمام شرکتهای توزیع برق ابلاغ و وظایف چهارگانه ای به آنها محول شده است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: در برنامه نخست باید صاحبان صنایع دارای مصرف یک مگاوات و بیش از یک مگاوات برق در روز، مصرف خود را ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش دهند که در این راستا از ۴۰ مشترک صنعتی در محدوده این شرکت در استان درخواست همکاری در این بخش شده است.

دیندار افزود: برنامه دوم مدیریت انرژی زمستان شامل کاهش مصرف در بخش اداری است که طبق بخشنامه وزیر محترم کشور همه مشترکین اداری و دستگاه های اجرایی باید ۱۰ درصد مصرف برق روزانه خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش دهند.

وی اظهار داشت: در این راستا گشتهای مشترکی با همکاری فرمانداری و ادارات گاز شهرستانها راه اندازی شده و تمام ادارات و دستگاه های اجرایی در خصوص رعایت کاهش مصرف گاز و برق بازرسی و نظارت می شوند، احیانا اداراتی که این موضوع را رعایت نکرده باشند، به فراخور تذکر و در صورت لزوم قطع برق انجام می گیرد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: برنامه سوم مدیریت انرژی زمستان شامل تعدیل روشنایی معابر است که در این راستا کاهش روشنایی معابر برون شهری به جز نقاط حادثه خیز با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، بوستانها و میادین شهری با همکاری شهرداری ها و معابر درون شهری توسط مدیریتهای توزیع برق انجام می گیرد.

دیندار اضافه کرد: برنامه چهارم مدیریت انرژی زمستان درخصوص کاهش مصرف مشترکین خانگی بالای الگوی مصرف و دو برابر الگوی مصرف و همچنین مشترکین تجاری است که در این راستا پیامک اطلاع رسانی از وضعیت مصرف این مشترکین و مراجعه حضوری به آنان برای آموزش راهکارهای مدیریت و کاهش مصرف در دستور کار قرار دارد.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۴۰۱ | تاریخ بروز رسانی: ۷ دی ۱۴۰۱ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

9 − 2 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image