پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز شنبه ۱۴۰۳/۴/۳۰
شش درصد از مشترکین خراسان رضوی مشمول تغییر تعرفه برق می شوند

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با اشاره به تغییرات تعرفه های برق و تعریف الگوهای مصرف که از ابتدای بهمن ماه با هدف توسعه عدالت اجتماعی و بهره مندی عادلانه از یارانه انرژی رخ داده گفت: از مجموع مشترکین خانگی این شرکت ، تنها شش درصد مشمول تغییر تعرفه برق می شوند که این تغییر در قبوض جدید لحاظ شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، محسن ذبیحی افزود: مشترکینی که میزان مصرف برق آنان معادل الگوی تعیین شده (۲۰۰ کیلووات در ماه های غیرگرم و ۳۰۰ کیلووات در ماه های گرم) یا کمتر از آن باشد مشمول افزایش قیمت نخواهند شد و این افزایش قیمت صرفاً برای مشترکان پرمصرف که سهم بیشتری از یارانه ها دارند تعیین شده، تا قیمت برق را به نرخ نزدیک به واقعیت پرداخت کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: یارانه برق مشترکینی که بیشتر از الگو از برق استفاده می‌کنند، مطابق قانون کاهش خواهد یافت و به عبارت دیگر هزینه مصرف فراتر از الگوی این مشترکین پرمصرف به صورت پلکانی افزایش می‌یابد. بر این اساس مشترکین خانگی که ۲ برابر الگوی تعیین شده مصرف برق داشته باشند، هزینه مصرف برق آنان ۲.۵ برابر می شود و مشترکینی که بیشتر از ۲ برابر الگوی تعیین شده، برق مصرف کنند، هزینه مصرف آنان تا ۳.۵ برابر افزایش می یابد و البته این افزایش شامل مشترکین خوش مصرف و کم مصرف نخواهد شد.
ذبیحی بیان کرد: از مجموع مشترکین زیر پوشش شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، ۸۶۲ هزار و ۵۰۰ مشترک مصرف متعادل، ۲۲۰ هزار مشترک کم مصرف و ۷۰ هزار مشترک پرمصرف هستند.
وی در ادامه با بیان این نکته که معمولا در ماه های گرم سال شاهد افزایش مصرف برق هستیم ، به راهکارهای مدیریت مصرف برق اشاره کردو گفت: تنظیم سیستمهای سرمایشی بر روی دمای آسایش ، سرویس و بهینه سازی کولرهای گازی و آبی، استفاده از انرژی خورشیدی و تجدیدپذیر در تامین برق، استفاده از لوازم برقی با برچسب انرژی بالاتر و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات پیک از ساده ترین روش هایی است که رعایت آن ها موجب کاهش مصرف برق و هزینه برق در سبد خانوار خواهد شد .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با توصیه به شهروندان در خصوص استفاده از نرم افزار اپلیکیشن برق من برای تسریع در دریافت خدمات این شرکت گفت: مشترکین محترم علاوه بر امکان دریافت تمامی خدمات خود به صورت غیر حضوری ، می توانند با تعیین “پله مصرف” در نرم افزار اپلیکیشن برق من و رعایت آن تا پنج درصد تخفیف در قبض ماهانه خود برخوردار شود.
شایان ذکر است به همین منظور علاوه بر انجام تبلیغات گسترده محیطی و اطلاع رسانی در فضای مجازی ، برای تمامی مشترکین پیامک و لینک نصب اپلیکیشن ارسال شده است.

 

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | تاریخ بروز رسانی: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

چهارده − 10 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image