پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز جمعه ۱۴۰۳/۴/۱
مروری بر مهمترین فعالیتهای دفتر فاوا در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

مدیر دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی مهمترین فعالیتهای این دفتر را در بخشهای مختلف طی اردیبهشت ماه امسال تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، دکتر هادی صفری با اشاره به جابجایی کامل رک شبکه OT توسط گروه سخت افزار و زیرساخت دفتر فاوا گفت: با توجه به کمبود فضا در دیتاسنتر شماره یک، رک شبکه OT شامل تجهیزات ارتباطی و سوئیچینگ، سرورها و قسمتی از تجهیزات مازاد IT، در دو سال گذشته به صورت موقت در فضای خالی پشت تابلو رک های اصلی نصب و مستقر شده بود.

وی افزود: با توجه به نیاز روزافزون و کمبود فضا برای گسترش و ارتقای شبکه و زیرساخت شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، طراحی و ایجاد دیتاسنتر شماره ۲ در دستور کار قرار گرفت.

دکتر صفری اظهار داشت: پس از انجام عملیات موفقیت آمیز انتقال سرورهای دیتاسنتر شماره یک به دیتاسنتر جدید، فضای کافی برای جابجایی رک شبکه OT و تجهیزات وابسته ایجاد شد که طی برنامه ریزی و هماهنگی با واحدهای ذینفع، عملیات انتقال و جابجایی در کمترین زمان ممکن انجام گرفت و ضمن آزادسازی فضای اشغالی موجب افزایش ضریب استاندارد دیتاسنتر شماره یک شد.

مدیر دفتر فاوا شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی ادامه داد: کل عملیات انتقال در قالب کار تیمی توسط همکاران گروه زیر ساخت و شبکه دفتر فاوا انجام گرفت که ضمن سرویس و نظافت سخت افزارها، عملیات بروز رسانی “فیرم ور” و سیستم عامل سرورها را نیز انجام دادند.

وی مهمترین فعالیتهای گروه امنیت دفتر فاوا را بروزرسانی سامانه اکانتینگ اینترنت و ماژولهای امنیتی IPS و Antivirus ، رفع و اعلام آسیب پذیریهای امنیتی بیش از ۶۰ سرور مستقر در ستاد، بروزرسانی نرم‌افزار گزارشات مربوط به تغييرات ايجاد شده در دامين مايكروسافت به منظور ثبت و نگهداری تغییرات انجام گرفته در فایلهای موجود در Share Folder کاربران برشمرد.

دکتر صفری اضافه کرد: گروه امنیت دفتر فاوا موفق شدند، مشکل عدم ارتباط با سامانه Payroll.tvedc.ir که به دلیل جابجایی سرورهای آن در شبکه توانیر از دسترس خارج شده بود را رفع کنند.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۹ خرداد ۱۴۰۲ | تاریخ بروز رسانی: ۹ خرداد ۱۴۰۲ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

18 − دو =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image