پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۲
نحوه اصلاح ساز و کارهای مالی صنعت برق تشریح شد

فرآیند اصلاح ساز و کارهای مالی صنعت برق طی نشستی با حضور معاون بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مدیران و کارشناسان دفاتر بازار برق، فروش و خدمات مشترکین و امور مالی شرکتهای برق استانهای خراسان، اعضای کمیسیون بازار برق کشور در محل ستاد شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست که “علیرضا خدابنده” مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان رضوی، معاونین، مدیران برخی دفاتر ستادی و روسای ادارات مالی و امور مشترکین مدیریتهای برق شهرستانهای استان نیز حضور داشتند.

معاون بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران در این نشست گفت: منشاء اصلی ناترازی برق ناترازی های مالی در صنعت برق بوده که امید است با اصلاح فرآیندهای مالی، جریان نقدینگی در صنعت برق رشد محسوس داشته باشد و چالشهای وضعیت موجود در ناترازی تولید و مصرف برطرف گردد.

حمیدرضا باقری به تبیین چالش خریدهای شرکتهای توزیع برق از بازار عمده فروشی، چالش مربوط به خریدهایی که با رویه های فعلی انجام گرفته و همچنین وضعیت بدهکاری شرکتهای توزیع و مطالبات نیروگاه ها پرداخت.

وی گفت: با اصلاح فرآیند ساز و کارهای مالی در صنعت برق و با توجه به اصلاح نرخ ترانزیت توزیع و انتقال، درصدی از وصول مطالبات قبوض برق به حساب جاری شرکتهای توزیع واریز می شود تا هزینه های جاری آنها را پوشش دهد.

وی ادامه داد: باقی وصول مطالبات از قبوض، بعد از پرداخت حقوق و عوارض دولتی و مالیات بر ارزش افزوده به حسابهای وکالتی آنها جهت خرید برق واریز می شود تا برق مورد نیاز مشترکین در درجه اول از بورس انرژی خریداری شود، در غیر این صورت باید با قیمتهای بازار برق از مدیریت شبکه خرید کرده و هفتگی مطالبات نیروگاه ها تسویه گردد.

معاون بازار برق ایران گفت: امسال مشترکین صنعتی دو درصد و مشترکین اداری نیز بایستی حداقل پنج درصد از انرژی مورد نیاز خود را از تابلوی سبز بورس انرژی خریداری کنند در غیر این صورت باید نسبت به احداث سامانه خورشیدی اقدام نمایند.

باقری اظهار کرد: در صورت عدم خرید انرژی از بورس یا عدم تامین برق از محل انرژیهای تجدیدپذیر، هزینه های خرید انرژی باتوجه به نرخ تابلو سبز در صورت حساب ایشان منظور خواهد شد.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۹ فروردین ۱۴۰۳ | تاریخ بروز رسانی: ۹ فروردین ۱۴۰۳ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

2 × یک =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image