پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۹
همه نقاط اتوماسیون در شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی رویت پذیر شد

مدیر دفتر اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: اجرای پروژه “نماد” (مانیتورینگ توزیع شده اسکادا) با هدف مشاهده اطلاعات کامل نقاط اتوماسیون شامل نقاط کنترلی، اطلس و شماتیک تک خطی در تمامی ۳۱ مدیریت برق آغاز شده است. 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، شهرام کیخایی افزود: اين پروژه با هدف توسعه رويت پذيری اتوماسيون شبکه در سطح ۳۲ شهرستان تابعه شبکه و مديريت پيک بار در ايام پيش رو و در قالب پروژه ای بزرگ تعريف شده است که با تحقق این پرژوه پرسنل اتفاقات و عمليات از قطع و وصلی های شبکه به صورت برخط مطلع خواهند شد.

وی اظهار کرد: پروژه نماد از ابتدای سال ۱۴۰۲ در شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی مطرح شد که پس از اخذ مجوز اجرا در تیرماه سال قبل، برنامه ریزی کار تحت MSP با بیش از هزار و ۲۰۰ وظیفه (Task) در دستور کار قرار گرفت، این پروژه محصولی از کارآمدی و بلوغ زیرساخت ارتباطی در این شرکت است که برای اولین بار در این وسعت در سطح کشور اجرا می شود.

مدیر دفتر اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی ادامه داد: در این پروژه خریدهای متعددی شامل سیستم کامل کلاینت اسکادا به مبلغ هشت میلیارد ریال، سوئیچ و روتر جهت ارتقاء زیرساخت IT به مبلغ سه میلیارد و ۲۰ میلیون ریال انجام شد که این وسایل علاوه بر محدودیت‌های مالی متعدد و نوسانات قیمت ارز خریداری و در یک اقدام هماهنگ توزیع شد.

کیخایی اظهار کرد: در پروژه “نماد” به منظور ارتقای بهره وری و کاهش هزینه ها، تمامی سیستم ها به منظور افزایش بهره وری، به طور کامل در ستاد پیکربندی و آزمایش شدند که با توجه به اهمیت موضوع سیستم های صنعتی، مجددا تمامی مراحل نصب ویندوز با اخذ ورژن مورد تایید واحد امنیت به همراه آنتی ویروس، ایجاد دسترسی های مشخص ستادی، فعال سازیهای نرم افزاری و نصب و تست لانچر اسکادا گلدیس توسط کارشناسان دفتر اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی انجام شد.

وی بیان کرد: هماهنگی‌های تنگاتنگ انجام شده با واحدهای مختلف ستادی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی اعم از اداره بازرگانی، اداره هماهنگی انبارها، دفتر IT، واحد امنیت و اداره زیرساخت و شبکه در ستاد و در شهرستانها، بهره برداران، انبار، رابطین کامپیوتر و اتوماسیون، روسای ادارات اتفاقات و عملیات نیز از افتخارات دفتر اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه شرکت است. 

مدیر دفتر اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی ضمن تشریح ابعاد وسیع کار انجام شده در پروژه “نماد” پرداخت و افزود: استفاده از سه پیمانکار مختلف در شهرستان های دارای مشکل زیرساختی زیاد، انجام ۳۰ نفر-ساعت کار انجام شده به ازای هر شهرستان و نیز زمان های بعضا رفع عیب طولانی در هر شهرستان از جمله اقدامات انجام گرفته توسط این دفتر است.

کیخایی کاهش تماس های شهرستان با ستاد به منظور اطلاع از وضعیت نقاط اتوماسیون، بهبود درصد دسترس پذیری نقاط با اطلاع به موقع از خرابی نقاط، افزایش مسئولیت پذیری و مشارکت همکاران مدیریتهای برق شهرستانها را از مزیتهای پروژه “نماد” برشمرد.

اشتراک گذاری
image
image
image
تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | تاریخ بروز رسانی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | نویسنده: دفتر روابط عمومی 

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

چهار + 10 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image