پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۳/۸

عنوان خدمت:

رسیدگی به گزارش سرقت لوازم و ادوات برق

Investigate theft reports of electrical appliances

:Service Title

شرح خدمت:

Description of service:

مردم و مشترکین برق می توانند در این فعالیت،موارد استفاده غیرمجاز برق از شبکه را ثبت نمایند. استتفاده غیر مجازبرق به مواردی گفته میشودکه افراد بدون طی مراحل قانونی اقدام به استفاده غیراستاندارد از برق نمایند.

In this activity, people and electricity subscribers can report cases of unauthorized use of electricity from the network. Unauthorized use of electricity refers to cases in which individuals use electricity without going through the legal process.


متوسط زمان ارائه خدمت

واحد پاسخگو

شماره تماس واحد پاسخگو

امور ديسپاچينگ و فوريتهاي برق

1521


مدارک لازم

نحوه ارائه خدمت

مستندات خدمت

فرآيند خدمت

سوالات متداول (FAQ)

1- سرقت برق در مصارف خانگی چگونه مشخص می شود؟
جواب 1: گرفتن سیم برق از تیر برق: در این شرایط فرد خاطی با الصاق غیر قانونی و غیر استاندارد سیم برق به تیر برق نزدیک خانه‌، از انرژی برق بهره‌مند می‌شود
2- سرقت برق بجای خرید انشعاب دوم چگونه انجام می گیرد؟ 2-
جواب 2: گرفتن انشعاب اضافی از پشت کنتور: در این روش فرد خاطی با اضافه نمودن یک انشعاب برق و عبور دادن آن از پشت کنتور اصلی ( به نحوی که مخفیانه بوده و قابل مشاهده نباشد ) ، مرتکب جرم سرقت برق می‌شود.
3- دستکاری و بروز خطا در کیلو وات نمایش داده شده کنتور چگونه به عنوان سرقت برق مشخص می شود؟
جواب 3: ایجاد خطا در کنتور برق : در این روش با دستکاری کنتور برق به نحوی که در محاسبه مقدار مصرف انرژی برق دچار خطا شود ، جرم سرقت برق، محقق می‌شود . البته این خطا به گونه‌ای است که باعث می‌شود نصف مصرف واقعی در کنتور مربوطه ثبت شود .
4- مجازات و جریمه سرقت برق چگونه محاسبه می گردد؟
جواب 4: بر اساس قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب ، برق ، تلفن ، فاضلاب و گاز ؛ هرکس مبادرت به استفاده از خدمات مزبور نماید و یا با داشتن انشعاب مبادرت به استفاده غیرمجاز نماید، علاوه بر الزام به پرداخت بهای خدمات مصرفی و جبران خسارت و سایر حقوق مربوطه خواهد بود.
5- سایر حقوق مربوطه درخصوص مجازات و جریمه سرقت برق چیست؟
جواب 5: الف ـ درخصوص مصارف خانگی به جزای نقدی درجه شش و در مصارف غیر خانگی به یک تا دو برابر بهای خدمات مصرفی ب ـ در صورت تکرار، حسب مورد به حداکثر جریمه مقرر در بند (الف) و قطع انشعاب به مدت سه ماه تا شش ماه ماده۲ـ هر شخصی به هر طریق مبادرت به هر نوع تصرف یا تغییری در وضعیت دستگاههای اندازه گیری آب، برق، گاز، تلفن و یا شبکه فاضلاب نماید به نحوی که منجر به اخلال در کارکرد صحیح و ثبت ارقام مصرفی گردد ، علاوه بر الزام به اعاده وضع به حال سابق ، به پرداخت بهای خدمات مصرفی و جبران خسارت و جزای نقدی درجه شش موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ محکوم می گردد

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

نوزده − پانزده =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image