پشتیبانی از افراد کم توان سوالات متداول RSS تماس با ما نقشه سایت نسخه انگلیسی EN FA
تلاش همه تلاش همه شعار سال
 امروز چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۹

عنوان خدمت:

رفع مشکل ولتاژ شبکه برق

Fixed power grid voltage problem

:Service Title

شرح خدمت:

Description of service:

درخواست رفع مشکل ولتاژ شبکه برق در این خدمت ثبت وپس از طی فرآیند مربوطه و رفع عیب نتیجه آن قابل پیگیری می باشد.

The request to fix the Power Grid Voltage Problem is registered in this service and the result can be followed after the relevant process and troubleshooting.


متوسط زمان ارائه خدمت

واحد پاسخگو

شماره تماس واحد پاسخگو

واحد بهره برداری

1521


مدارک لازم

نحوه ارائه خدمت

مستندات خدمت

فرآيند خدمت

سوالات متداول (FAQ)

1- آیا قطعی فیوز ورودی برق ساختمان دلیل بر وجود ضعف ولتاژ است؟
جواب 1: علت قطع فیوزهای ورودی ساختمان (فیوزهای مینیاتوری) جریان بیشتر از مقدار مشخص شده روی فیوز می باشد. قطع مکرر فیوز در زمانهای عادی روز، خرابی فیوز یا کم بودن سایز فیوز می تواند علت اصلی باشد. قطع مکرر در زمانهای که وسایل پر مصرف مانند اتو ، جارو برقی ، سشوار و .... به طور همزمان دلیل بر ضعف ولتاژ نمی باشد. در صورت کنترل نمودن موارد بالا، علت را با اداره برق در میان بگذارید.
2- کل برق ساختمان برای یک لحظه قطع می‌شود ومجدداً وصل می‌شود، علت چیست؟
جواب 2: علت می‌تواند وارد شدن یک بار قوی در شبکه باشد. این بار قوی یا در مدار داخلی ساختمان ویا در بیرون از ساختمان ودر شبکه وارد شده است. افت ولتاژ ناشی از این بار سبب قطعی لحظه‌ای برق شده است. علت را با اداره برق در میان بگذارید.
3- ولتاژ استاندارد در ورودی ساختمان چقدر است؟
جواب 3: مطابق استاندارد ولتاژ استاندارد هر فاز نسبت به نول باید 230 ولت ±5 درصد می باشد، یعنی از ولتاژ 218.5 تا 241.5 نرمال می باشد.
4- برای حفاظت تجهیزات برقی ساختمان در مقابل کاهش ولتاژ چه راهی پیشنهاد میکنید؟
جواب 4: نصب محافظ های کنترل کننده ولتاژ ورودی می تواند بهترین راهکار باشد وظیفه این تجهیز محافظت در برابر کاهش یا افزایش بیش از حد ولتاژ برق ورودی می باشد.
5- چگونه می توان ضعف ولتاژ را تشخیص داد؟
جواب 5: روش اصولی آن استفاده از دیتا لاگر و بررسی ولتاژ در کل روز می باشد. ولی دلایلی نیز می تواند به تشخیص آن کمک نماید. • در لامپ‌های رشته‌ای: افت ولتاژ منجر به کاهش نور لامپ و افزایش طیف قرمز آن می‌شود. • در موتورها: افت ولتاژ باعث کاهش گشتاور راه‌اندازی و گشتاور بیشینه می‌شود، زیرا گشتاور موتور با مجذور ولتاژ ترمینال آن نسبت مستقیم دارد. • در لامپ‌های تخلیه: این لامپ‌ها به افت ولتاژهای کوچک، خیلی حساس نیستند ولی افت ولتاژهای بیشتر ممکن است به خاموشی آن‌ها منجر گردد. ش در دستگاه‌های الکترونیکی: به افت ولتاژ بسیار حساس اند و به همین خاطر است که در آن‌ها از مدارهای تثبیت‌کننده استفاده می‌شود. ب در تجهیزات الکترومکانیکی: تجهیزاتی از قبیل کنتاکتورها در صورت کاهش ولتاژ تا یک حد خاص، دیگر درست کار نمی‌کنند. به عنوان مثال رفتار کنتاکتورها، چنانچه ولتاژ به ۸۵٪ مقدار نامی برسد عملاً بسیار نامطمئن خواهد بود. "

امتیاز پست
میانگین امتیاز پست: امتیاز
نظرات

ارسال نظر

بیست − 20 =

آمار وبگاه

ارتباط با ما

نشانی :مشهد،بولواروکیل آباد،فرهنگ 28و30 کدپستی: ۹۱۸۸۹۸۶۶۸۵ تلفن: ۳۸۱۸۹۰۰۰ ۰۵۱ دورنگار: ۰۵۱۳۸۱۸۹۸۰۰ رایانامه: info@kedc.ir کد اقتصادی: 411191879819 شناسه ملی: 10101335539 پیام رسان بله: بله

نظر سنجی

به نظر شما خدمات الکترونيکي وبگاه شرکت توزيع نيروي برق استان در چه سطحی قرار دارد؟
image